Magiczny Mokrofon

27.05.2009 r. (czwartek) w Węgorzewskim Centrum Kultury odbył się IV Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych „MAGICZNY MIKROFON" zorganizowany przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Empatia" w Węgorzewie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Olszewie Węgorzewskim.

Głównym celem festiwalu nie była rywalizacja i zdobywanie nagród, lecz odkrywanie, rozwijanie i prezentowanie talentów artystycznych i możliwości osób niepełnosprawnych.

Pomysłodawcy spotkania mieli nadzieję, że konkurs pobudzi aktywność twórczą wykonawców i pomoże rozwijać ich pasje muzyczne. Uznano, że tego rodzaju spotkanie umożliwi wymianę doświadczeń oraz nawiązywanie współpracy między placówkami specjalnymi, które na co dzień pracują z osobami niepełnosprawnymi. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 15 drużyn z województw: warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Uczestnicy festiwalu - jak podkreślili jurorzy - zaprezentowali wysoki i bardzo wyrównany poziom. Niepełnosprawni artyści przedstawili nie tylko swoje możliwości wokalne i taneczne lecz również grę na różnych instrumentach takich jak gitara, keyboard i instrumenty perkusyjne. Łącznie na scenie wystąpiło ok 100 osób.

Zdobywacami I miejsca zostali reprezentanci Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie.       II miejsce przypadło przedstawicielom gospodarzy - zespołowi z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Olszewie Węgorzewskim. Laureatami III miejsca zostały wokalistki reprezentujące Warsztat Terapii Zajęciowej w Mrągowie. Wyróżnieniem specjalnym jurorzy nagrodzili zespół wokalno-instrumentalny "Arka" z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Marianowie.

Obejrzyj fotoreportaż z Festiwalu