Żałoba

W związku z katastrofą prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, w całym kraju odwoływane są imprezy rozrywkowe i sportowe.

Do odwołania zawieszono wszystkie rozgrywki piłkarskie mistrzowskie i pucharowe - poinformował Polski Związek Piłki Nożnej.

"W obliczu tragicznej katastrofy wszystkie rozgrywki organizowane przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce i Wojewódzkie Związki Piłki Ręcznej w dniach dzisiejszym i jutrzejszym zostają odwołane. Związek Piłki Ręcznej w Polsce składa kondolencje rodzinom ofiar tragedii, łącząc się z nimi w głębokim bólu" - poinformował rzecznik prasowy związku Jan Korczak-Mleczko.

"W związku z Tragedią Narodową i mając na uwadze poszanowanie uczuć Rodaków koncert gitarzysty Jima Halla w warszawskiej Filharmonii Narodowej zaplanowany na 12 kwietnia zostaje odwołany" - poinformował Dionizy Piątkowski z Ery Jazzu.

Dyrekcja Teatru Wielkiego-Opery Narodowej poinformowała, że ze względu na katastrofę prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, dyrekcja odwołuje wszystkie spektakle w dniach 10-11 kwietnia 2010 r. ("Oresteia", "Jezioro łabędzie", "Oniegin").