Trumna z ciałem ś.p. Marszałka, który w minioną sobotę zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem spodziewana jest w Łomży w sobotę 17 kwietnia 2010 r. po południu. Po krótkim nabożeństwie doczesne szczątki Krzysztofa Putry wyruszą do Zambrowa, a następnie Wysokiego Mazowieckiego i Łap. Powitanie w rodzinnym mieście, na rogatkach Białegostoku odbędzie się także w sobotę ok. godz. 18.00.

 

Proboszcz Katedry, ks. Marian Mieszkowski zaprasza wiernych z Łomży i okolic w sobotę na godz. 13.30. O tej właśnie porze rozpocznie się w tej świątyni modlitewne spotkanie w oczekiwaniu na trumnę z ciałem. Po wjeździe do Łomży kondukt przejedzie ulicami: al. Legionów, Polową, Sadową i Dworną. Kiedy zwłoki Marszałka zostaną wniesione do Katedry, rozpocznie się półgodzinne nabożeństwo. Spodziewane są krótkie przemówienia Prezydenta Łomży i Posła Lecha Antoniego Kołakowskiego.

Przed wyprowadzeniem trumny z Katedry, marszałek Putra zostanie pożegnany przez trębacza Hejnałem Łomży. Następnie ciało Marszałka wyruszy w dalszą drogę do Zambrowa. Kondukt pożegnalny przejedzie ul. Dworną, Giełczyńską, przez Ronda Hanki Bielickiej, Szosą Zambrowską.
W tym samym momencie w Katedrze rozpocznie się uroczysta Msza św. w intencji ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.
Uroczystości pogrzebowe Marszałka Putry odbędą się we wtorek, 20 kwietnia w Białymstoku.

Za: lomza.pl