IMG_2886_mW czwartek 20 października br. na terenie parku przymuzealnego w Drozdowie odbyło się podsumowanie i zakończenie praktyk zawodowych, w których uczestniczyli od lipca br. podopieczni Warsztatu. Celem praktyk było kształtowanie wśród uczestników umiejętności wykonywania prac porządkowych z wykorzystaniem i odpowiednim doborem narzędzi, odzieży roboczej oraz przepisów b.h.p. również poza Warsztatem Terapii Zajęciowej, w którym pracują na co dzień.

Zorganizowanie zajęć na terenie Muzeum Przyrody pozwoliło niepełnosprawnym uczestnikom na kontakt z szerszą społecznością, jaką byli w tym przypadku pracownicy Muzeum oraz osoby zwiedzające. Ponadto wykonywanie pracy poza terenem WTZ sprawiło, że uczestnicy mogli poczuć się "pełnowartościowymi pracownikami". Przyniosło im to zadowolenie i dało wiele satysfacji, zwłaszcza, że efekty pracy były widoczne i co najważniejsze – zauważane i docenione przez pracowników Muzeum.

Za przebieg praktyk odpowiedzialne były: Joanna Chmielewska (terapeuta WTZ) i Ewa Szczepańska (Muzeum).

Podczas czwartkowego podsumowania Dyrektor Muzeum Pani Anna Archacka serdecznie dziękując za wykonaną pracę wyraziła nadzieję na kontynuację praktyk w przyszłym roku.

Pożegnanie odbywało się przy grilu w ciepłej i niezwykle przyjaznej atmosferze, za co dziękują: dyrektor, pracownicy i uczestnicy Warsztatu.

IMG_2834_m IMG_2844_m IMG_2848_m IMG_2851_m IMG_2854_m IMG_2856_m IMG_2861_m IMG_2871_m IMG_2881_m