Sport

17 października uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Nowym Cydzynie wzięli udział  w Spartakiadzie – halowej paraolimpiadzie osób niepełnosprawnych, która odbyła się w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży. Celem paraolimpiady było upowszechnianie sportu wśród osób niepełnosprawnych, promowanie zdrowego trybu życia oraz  wspólna integracja. Podopieczni mierzyli się w takich konkurencjach sportowych jak : rzut woreczkiem do celu, rzut piłką lekarską, tor przeszkód, rzut do trenażera, strzały karne, utrzymanie piłki lekarskiej przed sobą, strzał na bramkę, zwis na drążku.  Najwięcej radości sprawiły  jednak konkurencje drużynowe takie jak: przeciąganie liny i bieg na torze przeszkód.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i polecamy się na przyszłość!

Familijny festyn "Olimpiada Dobra" w ośrodku Caritas

XXI Olimpiada Sportowa pod hasłem „Olimpiada dobra” odbyła się 3 czerwca w Ośrodku Caritas w Ptakach. Nas również nie zabrakło! Mieliśmy okazję zmierzyć się w wielu konkurencjach sportowych. Organizatorzy zapewnili wiele ciekawych atrakcji : pokaz pojazdu policyjnego, wóz strażacki, wata cukrowa i lody. Najfajniejsze było to, że nikt nie przegrał! Wszyscy zostaliśmy zwycięzcami! Otrzymaliśmy dyplomy, medale i upominki.

Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Deklaracja dostępności


Stowarzyszenie „Rodzice Dzieciom” Troski Specjalnej w Nowym Cydzynie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej stowarzyszenia : www.nasz-cel.pl


Stan dostępności cyfrowej


Data publikacji strony internetowej: 2010.01.11.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2023.07.08.

Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2024.03.22.


Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
• nie wszystkie zdjęcia opublikowane w treści artykułów na stronie posiadają tytuły oraz opisy alternatywne
• nie wszystkie multimedia mają transkrypcję tekstową
• niektóre treści mogą znajdować się w formie skanów,
• niektóre załączniki mogą mieć nieprawidłową strukturę,
• nie wszystkie hiperłącza mają nadane tytuły


Wyłączenia:
• mapy są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności
• część plików została opublikowana przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
Udostępniane dokumenty w miarę możliwości są osadzane jako teksty bezpośrednio w serwisie. Publikujący starają się ograniczyć do minimum zamieszczanie na stronie takich plików, jak dokumenty typu doc, PDF, itp. Nieczytelne przez czytniki ekranu dokumenty PDF użytkownicy mogą rozpoznać narzędziem OCR.
Ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:
• możliwości zmiany wielkości liter dla całego szablonu strony
• możliwość przechodzenia między elementami strony za pomocą klawisza TAB
• możliwość włączenia/włączenia animacji
• możliwość zmiany wysokości linii
• możliwość podświetlenia linków
• możliwość zmiany kursora
• możliwość wybrania trybu wysokiego kontrastu
• możliwość obsługi serwisu zarówno przy pomocy myszki jak i klawiatury


Strona nie posiada:
• wersji tekstowej nie zawierającej żadnych grafik
• podświetlania elementów nawigacyjnych (tzw. focus) ułatwiającego osobom niedowidzącym korzystanie z witryny


Skróty klawiaturowe:
Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogłyby wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.


Wersja mobilna serwisu
Serwis można przeglądać na ekranach urządzeń mobilnych, takich jak telefony komórkowe i tablety. Zbudowany został w oparciu o metodę Responsive Web Design, dzięki czemu automatycznie dostosowuje moduły strony do rozdzielczości ekranu urządzenia mobilnego.
Stowarzyszenie nie oferuje osobnych aplikacji mobilnych.


Przygotowanie deklaracji dostępności
Data sporządzenia deklaracji: 2021.10.25
W stowarzyszeniu przeprowadzono samoocenę dostępności dla osób niepełnosprawnych cyfrowej strony internetowej w odniesieniu do wytycznych określonych w załączniku do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. oraz skorzystano z dostępnego narzędzia do oceny strony: Test – European Internet Inclusion Initiative (http://checkers.eiii.eu/), z którego wynika, że strona internetowa www.nasz-cel.pl spełnia wymagania w 100 %.
Strona prowadzona jest od 2010 roku, czyli na długo przed wprowadzeniem nowych przepisów o dostępności. Ze względu na dużą ilość umieszczonych w serwisie treści, poprawienie dostępności strony niosłoby za sobą nadmierne obciążenia dla podmiotu publicznego prowadzącego serwis.


Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Tel. 698 089 963;

Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub elementu strony internetowej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich (link do strony Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl).


Dostępność architektoniczna


1. Siedziba: Stowarzyszenie „Rodzice Dzieciom” Troski Specjalnej Nowy Cydzyn 79, 18-421 Piątnica
2. Stowarzyszenie mieści się w parterowym budynku po byłej szkole podstawowej, w którym prowadzone są zajęcia terapeutyczne dla osób niepełnosprawnych. Szerokość drzwi głównych pozwala na swobodny wjazd wózkiem inwalidzkim. Jedyną przeszkodą jest chwilowy brak podjazdu (do pokonania jest jeden kilkucentymetrowy krawężnik) oraz brak poręczy. Przy drzwiach, na wysokości wózka umieszczony jest przycisk dzwonka (gongu), którego zadaniem jest przywołanie terapeuty dyżurnego. W budynku istnieją jeszcze dwa wejścia, które pełnią rolę ewakuacyjną i techniczną.
3. W całym budynku osoby z dysfunkcją ruchu mogą się swobodnie poruszać (brak progów, stopni, schodów). Wszystkie korytarze i drzwi posiadają odpowiednią szerokość.
4. W budynku nie ma map dotykowych dla osób niewidomych lecz osoby niewidome i niedowidzące oraz ociemniałe mogą liczyć na pomoc tyflopedagoga.
5. Osoby głuche mogą liczyć na tłumacza języka migowego w stopniu komunikatywnym.
6. Z toalet, osoby z dysfunkcją ruchu poruszające się na wózkach mogą korzystać tylko w obecności opiekuna/asystenta. Kabiny wyposażone są w uchwyty ścienne.
7. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem pod warunkiem uzyskania zgody dyrektora placówki.
8. Na terenie posesji znajduje się miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

 

Zamawiający - Stowarzyszenie „Rodzice Dzieciom” Troski Specjalnej w Nowym Cydzynie informuje, że:

  1. Otwarcie ofert rozpoczęto w dniu 13.09.2021 r. o godzinie 10.00 w siedzibie zamawiającego.

  2. Ważną ofertę złożyli: Biuro Podróży „Joanna” Jan Dubowski 18-400 Łomża ul. Włókiennicza 9.

Cena (brutto) 4 275,00 zł

Nowy Cydzyn, 17.08.2021 r.

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty „Świadczenie w roku 2021 usługi transportu drogowego osób dla WTZ

Zamawiający - Stowarzyszenie „Rodzice Dzieciom” Troski Specjalnej w Nowym Cydzynie informuje, że:

  1. Otwarcie ofert rozpoczęto w dniu 12.08.2021 r. o godzinie 13.30 w siedzibie zamawiającego.

  2. Ważną ofertę złożyli:

- Biuro Podróży „Joanna” Jan Dubowski 18-400 Łomża ul. Włókiennicza 9.

  1. Dokonano wyboru oferty złożonej przez Biuro Podróży „Joanna” Jan Dubowski 18-400 Łomża ul. Włókiennicza 9.

  2. Cena oferty (brutto) za 1 km 2,50 zł.

  3. Uzasadnienie dokonanego wyboru: oferta spełnia wymagania określone w zapytaniu ofertowym oraz kryterium najniższej ceny.

Dziękujemy za złożenie oferty.

 

Zbigniew Biernacki

Wiceprezes Zarządu STS

 


 

 

 

Informujemy, że od dnia 1 lipca 2021 r. Warsztat Terapii Zajęciowej zmienił siedzibę z dotychczasowej w Marianowie na Nowy Cydzyn 79.

Aktualny nr telefonu do warsztatu - 696 089 963


 

W dniach od 1 do 30 lipca 2021 r. warsztat będzie nieczynny.
Zajęcia wznawiamy  2 sierpnia.
W sprawach pilnych kontakt możliwy za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 


 

IMG20201222131704