X Olimpiada Caritas

W dniu 12. 06.2010 r. odbyła się X OLIMPIADA CARITAS DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. pod przewodnictwem Dyrektora Caritas Ks. Andrzeja Mikuckiego. Życzenia sukcesów sportowych zawodnikom złożył J. E. Ks. Biskup Stanisław Stefanek.

Zawodnicy startowali w różnych konkurencjach rekreacyjno - sportowych. W każdej konkurencji punktowanych było pierwszych 10 miejsc. Niezależnie od wyników w olimpiadzie w myśl hasła przewodniego „wszyscy byli zwycięzcami bo pokonali własne słabości i lęki", wszyscy też otrzymali medale oraz drobne nagrody rzeczowe. Olimpiada odbyła się już dziesiąty raz. Cykliczność olimpiady sprawia, że cel jakim jest integracja społeczna staje się faktem.

Obok bloku rekreacyjno – sportowego i gimnastyczno – artystycznego, odbył się pokaz drużyny młodzików z ŁKS Łomża, podczas którego każdy mógł dołączyć do występujących. W przerwie można było obejrzeć wystawy prac plastycznych drużyn.
W mityngu wzięło udział 16 drużyn - 141 osób niepełnosprawnych oraz 80 wolontariuszy, opiekunów i pracowników placówek, które brały udział w olimpiadzie, zespół muzyczny z parafii pw. Bożego Ciała w Łomży pod kierunkiem Marcina Urbanowskiego, który przygotował oprawę muzyczna olimpiady. W imrezę włączyli się także uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 8 w Łomży, którzy stanowili obsługę techniczną spotkania, studenci Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży oraz nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży, którzy sędziowali podczas wszystkich konkurencji.

Olimpiada zakończyła się miłym akcentem wręczania nagród dzięki sponsorom, którzy ufundowali nagrody: Urząd Miasta Łomża, Urząd Miasta Ostrołęka, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku, Kancelaria Medyczno – Prawnicza „Adversum", Stowarzyszenie Łomżyńskie Filary.

Źródło - www.caritas.lomza.pl